czwartek, 8 stycznia 2015

Wiara w siebie?


Wiara w siebie jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Dlaczego więc wciąż tak mało osób nie daje sobie szansy? Podobno brak wiary w siebie wynika z naszej życiowej sytuacji z dzieciństwa. Dzieci mało wspierane przez rodziców, czują się niepewnie w dorosłym życiu. Przez to ciągle naśladujemy innych, nie doszukujemy się w sobie tych dobrych stron, mamy niskie poczucie własnej wartości, a co gorsza - uważamy, że nie zasługujemy na nic dobrego. Spędzając czas na obserwowaniu innych; w szkole, na ulicach czy w pracy, wmawiamy sobie, że jesteśmy gorsi, słabsi, biedniejsi, brzydcy, itp. Każdy z nas jest wyjątkowy, bez względu na tzw. opakowanie. 

W środku każdej osoby możemy znaleźć coś niesamowitego... wystarczy jedna pozytywna cecha charakteru, żeby spojrzeć na kogoś z podziwem i szacunkiem. Wspomniany na początku brak wiary w siebie wzbudza w nas większy konformizm, czyli nadmierne uleganie wpływom społeczeństwa, a także lęk przed nieznanym, stajemy się bardziej słabsi, nie zwracamy uwagi na rzeczywistość, która nie jest wcale aż taka straszna, jak nam się wydaje. 

Jak sobie pomóc? 

Przede wszystkim zacznij od małych kroków. Nie porównuj się do innych i nie naśladuj ich. Myśl o sobie dobrze, a poczujesz się pewniej. Zadbaj o swoje samopoczucie, znajdź czas w ciągu dnia na relaks i odpoczynek. Pokochaj siebie! Patrząc w lustro nie myśl tylko o swoich niedoskonałościach. Zwróć uwagę na coś, co lubisz w sobie najbardziej. Pogódź się z pewnymi sprawami. Nie daj innym satysfakcji, że czują się lepsi od Ciebie. Nawet, gdy inni w Ciebie nie wierzą, uwierz w siebie i pokaż im, że potrafisz! Przecież jesteś silny! Stawiaj sobie cele każdego dnia. Zacznij spokojnie, od banalnych rzeczy. Nie ma nic lepszego, co poprawi Twój humor, niż uczucie spełnienia. Pokochaj siebie i bądź wzorem dla tych, którzy jeszcze w siebie nie wierzą! 


"Wiarą w siebie przenosisz góry" - uwierz w to zanim będzie za późno!


Pozdrawiam, K.


"UKRYJ MNIE JUŻ KOŃCZY SIĘ TEN DZIEŃ.
JUŻ WODA W WANNIE,
JUŻ NORMALNIE, CICHO, BEZPIECZNIE..."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka