środa, 23 września 2015

Jesienne zbliżenia.

23 września. Nawet nie wiecie, jak bardzo się z tego powodu cieszę! Pierwszy dzień jesieni, choć pogoda wciąż rozpieszcza nas słońcem. Muszę się do czegoś przyznać... KOCHAM JESIEŃ! Nie ma drugiej takiej nostalgiczno - psychodelicznej pory w roku, jak ta! Lubię patrzeć na jesienny świat w kolorze opadających liści. Lubię dźwięk kropel deszczu spadających na parapet w nocnej poświacie miasta. Lubię wieczory, gdy owinięta kocem, z herbatą i dobrą książką w dłoniach znajduję wreszcie chwilę dla siebie.A jeśli już poruszyłam ten temat, to przedstawię Wam zestawy "jesiennych umilaczy czasu", z którymi zamierzam spędzić kilka najbliższych miesięcy.

1. KSIĄŻKI

Od kilku miesięcy zakochana jestem w dziełach z gatunku 'new adult', który robi się coraz bardziej popularny w Polsce. Książki, które mogę Wam śmiało polecić, to m.in:

"HOPELESS" - Colleen Hoover

Absolutne arcydzieło! Jeśli choć raz sięgniesz po książkę pani Hoover, z pewnością nie powstrzyma Cię żadna siła od zabrania się za czytanie kolejnej! "Hopeless" - wzruszająca historia, nieprzewidywalne zakończenie. Przeczytana w jedno letnie popołudnie!


"ZAKOCHAĆ SIĘ"- Cecelia Ahern

Autorka znana z bestsellera pod tytułem "PS: Kocham Cię". Dojrzały temat, wielowątkowa fabuła, rodzinne interesy i kłamstwa. Idealna na jesienny wieczór! 

Moje książkowe plany na jesień: 

"Eleonora i Park" - Rainbow Rowell
"Aż po horyzont" - Morgan Matson
"Cztery sekundy do stracenia" - K.A Tucker

2. SERIALE

5. sezon American Horror Story pojawi się już 7. października. W serialu między innymi: Lady Gaga, Evan Peters, Kathy Bates czy Sarah Paulson. Osobom, które nie spotkały się wcześniej z tym serialem, szczerze polecam wszystkie sezony (w szczególności I i II)!

3. MUZYKA

Nie istnieje dla mnie jesień bez muzyki zespołu LemON! Nie przychodzi mi na myśl cudowniejsza chwila, niż jesienna aura za oknem i piosenki Igora Herbuta, z których emocje wylewają się tak intensywnie, jak deszcz z ponurych i ciemnych chmur. 

Ale jeśli chcesz odkryć coś nowego, dodać do swojej playlisty, to proszę bardzo! 

1. ISLE OF LOVE - SONG OF SILENCE


2. ELLA EYRE - WE DON'T HAVE TO TAKE OUR CLOTHES OFF


3.  THE NEIGHBOURHOOD - R.I.P 2 MY YOUTH


4. LEMON - DEWIAT (PIOTR WALICKI REMIX)


5. MICHAŁ SOBIERAJSKI - RZEKA
Potraktuj początek jesieni, jako początek czegoś nowego w Twoim życiu. Zaplanuj sobie coś, co umili Ci ten czas. 
  • Przeczytaj coś, czego nikt nie każe Ci przeczytać.
  • Zrób coś, co do tej pory odkładałeś na 'jutro'.
  • Znajdź więcej czasu dla bliskich.


Banalne, prawda? Ale uwierz, jeśli zrealizujesz choć jeden z powyższych punktów, to uświadomisz sobie, że jednak warto coś dla siebie zrobić. Uwaga, to uzależnia! :)A Ty? Jak radzisz sobie z jesienią? Jeśli chcesz, podziel się ze mną swoimi "umilaczami jesiennej nostalgii". Pisz w komentarzu lub wyślij maila: katarzyna.adamowska@yahoo.com

Pozdrawiam, K.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka