piątek, 2 stycznia 2015

Skazany na sukces?


RADZIMIR JIMEK DĘBSKI

Kim jest? 
Radzimir to 27-letni absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, a także University of California w Los Angeles, gdzie studiował kompozycję filmową i orkiestrację. Jego dorobek to ponad 20 utworów kameralnych, symfonicznych i poważnych. Komponuję muzykę do polskich filmów i seriali, tj. "Miasto 44" czy "Ranczo". Debiutował także, jako wokalista występując w duecie z aktorką  Małgorzatą Kożuchowską w piosence pt: "Rozplątani", która znalazła się na płycie "Dżentelmeni 2011: Muzyka z Serca" wśród innych wybitnych polskich muzyków i wykonawców. Radzimir jest synem Krzesimira Dębskiego, który także jest kompozytorem, oraz Anny Jurksztowicz - wspaniałej polskiej wokalistki. Największą sławę przyniosła mu wygrana konkursu organizowanego przez światową divę Beyonce. Remix Dębskiego miał największą liczbę wyświetleń, a utwór trafił na płytę wokalistki. Obecnie pracuje nad debiutanckim krążkiem, a także przygotowuje wiele koncertów, m.in z raperem Miuoshem 6 marca 2015r. w Katowicach. Event pod nazwą Hip-Hop Symfonicznie będzie pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Polsce i na świecie. Bilety sprzedały się w kilka dni, co świadczy o znakomitym zainteresowaniu społeczności. 

Kim jest dla mnie? 
Radzimir Dębski jest mistrzem i w tym przypadku nie boję się użyć tego słowa. Zastanawiam się tylko czy "mistrz" to nie za mało. Jest młodą, skromną i utalentowaną nadzieją dla polskiej muzyki. Wideo zapowiedź jego płyty "PROLOGUE", która pojawiła się na początku listopada tego roku, wzbudza we mnie wiele pozytywnych emocji. Filharmonia Szczecińska, orkiestra wybitnych muzyków, mnóstwo przybyłych ludzi z różnych grup wiekowych; dzieci w wieku przedszkolnym, jak i osoby starsze, a przede wszystkim on: dyrygent, kompozytor i pomysłodawca przedsięwzięcia - Radzimir Dębski. Wideo pokazuje, jak dotkliwie można poczuć muzykę poważną, symfoniczną, będąc na koncercie w filharmonii. Jest to coś niesamowitego. 
Z kolei ponad siedmiominutowy utwór Radzimira pt: "CRUX" jest sinusoidą emocji. Zaczynając od spokojnych dźwięków, narastających odgłosów skrzypiec, po szalejące bębny, by za moment znów oddać się chwili wytchnienia i ciszy zagłuszanej powoli przez delikatne i wrażliwe skrzypce, a na koniec podnieść emocje i zadziwić. Polecam ten utwór z całego serca. Wsłuchaj się w niego w nocy, zamknij oczy i uruchom wyobraźnię, a zobaczysz coś niesamowitego. Muzyka na miarę ścieżki dźwiękowej hollywoodzkiej produkcji. Bez dwóch zdań. Nie mogę doczekać się płyty! 
Chapeau Bas, Panie Dębski!

fot. Michał Zagórny


Posłuchaj obowiązkowo.
"CAUSE WITH YOU AND WITHOUT YOU - I'M GOOD."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka